3Jokes . com

Funny Jokes, Funny Pictures

tmplt

خبرنامه

   RSS Feed  کانال تلگرام
   RSS Feed  فبسیوک
   RSS Feed  عضویت در خبرخوان
   RSS Feed  خبرنامه با ایمیل
   RSS Feed  راهنمایی
ارسال مطلب

جوک، اس ام اس و مطالب جالب خود را برای ما بفرستید.

فرستادن مطلب (کلیک کنید)

شماره ارسال SMS از طریق موبایل: 0935-6243988


تبادل لینک


26 July, 2008

قبیله وحشی در جنگل های آمازونBrazil TribeBrazil TribeBrazil TribeBrazil TribeBrazil TribeBrazil TribeBrazil Tribe

دولت برزیل عکس‌هایی شگفت‌انگیز را منتشر کرده‌ که متعلق به گروهی انسان‌های وحشی در جنگل‌های آمازون این کشور است که در حال تیراندازی به یک هواپیما با استفاده از تیر و کمان هستند.
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از آسوشیتدپرس از ریودوژانیرو برزیل، مقامات این کشور جمعه اعلام کردند که این کار اقدامی برای جلب توجه جهانیان به این افراد و تهدیداتی است که این انسان‌های به دور از تمدن با آن‌ها روبه‌رو هستند.
انسان‌شناسان از حدود 20 سال پیش از وجود چنین قبایلی مطلع بوده‌اند اما این نخستین عکس‌هایی است که برای بیان هشداری درباره خطر توسعه سریع برای این‌گونه انسان‌ها منتشر شده است که اکثراً در جنگل‌های انبوه مرز برزیل و پرو زندگی می‌کنند.
"خوزه کارلوس میرلس" که رئیس برنامه دولتی برزیل برای حفاظت از قبایل به دور از تمدن است می‌گوید: "‌انتشار این عکس‌ها هشداری در این‌باره است که اگر همین روند ادامه بیاید این انسان‌ها نابود خواهند شد."
این عکس‌ها که در اواخر‌ آوریل و اوایل‌ می گرفته شده‌اند چند انسان وحشی را نشان می‌دهند که اکثراً برهنه بوده و بدن خود را قرمز رنگ کرده‌اند. بنیاد ملی انسان‌های وحشی برزیل معتقد است که حدود 68 قبیله به دور از تمدن در برزیل زندگی می‌کنند که تنها وجود 24 قبیله تا کنون تأیید شده است.
انسان‌شناسان می‌گویند که این انسان‌ها از وجود تمدن خبر دارند و تماس‌هایی را هم با معدن‌یاب‌ها، شکارچیان و چوب برها داشته‌اند اما به این علت که معمولاً مورد حمله قرار می‌گرفته‌اند ترجیح داده‌اند که به جنگل بازگردند.
مقامات برزیلی در ابتدا سعی در برقراری ارتباط با این گروه‌ها داشته‌اند اما هم‌اکنون تلاش‌های آنان متمرکز بر حفاظت از این گروه‌های دورافتاده است. چوب‌برها مهم‌ترین تهدید این‌گونه انسان‌ها هستند که با از بین بردن جنگل‌ها روز به روز حاشیه تمدن را به مرزهای زندگی این انسان‌ها نزدیک می‌کنند.
"مریم راس" از اعضای بنیاد ملی برزیل می‌گوید: "نخستین تماس با این قبایل معمولاً فاجعه بار خواهد بود و مرگ و میر اعضای این گروه‌ها در 50 درصد موارد بعد از نخستین تماس با تمدن امری غیرعادی نیست. آن‌ها ایمنی ما در برابر بیماری‌های خارج از جامعه خود را ندارند و سرماخوردگی و آنفلوانزا که برای ما مرگبار نیستند می‌توانند جامعه آن‌ها را کاملاً نابود کنند."
سازمان بقای بین‌الملل تخمین زده است که حدود 100 قبیله وحشی و به دور از تمدن در کل جهان باقی مانده‌اند. سال گذشته هم قبیله "متیکتایر" در برزیل با 87 نفر جمعیت کشف شد که دو نفر از اعضای آن قبیله وحشی دیگری را هم نشان دادند.

منبع: سایت الف

Labels:لطفا برای حمایت از ما از محصولات فروشگاه دیدن کنید:

Copyright by www.3Jokes.com