3Jokes . com

Funny Jokes, Funny Pictures

tmplt

خبرنامه

   RSS Feed  کانال تلگرام
   RSS Feed  فبسیوک
   RSS Feed  عضویت در خبرخوان
   RSS Feed  خبرنامه با ایمیل
   RSS Feed  راهنمایی
ارسال مطلب

جوک، اس ام اس و مطالب جالب خود را برای ما بفرستید.

فرستادن مطلب (کلیک کنید)

شماره ارسال SMS از طریق موبایل: 0935-6243988


تبادل لینک


16 August, 2009

سريال LOST؛ تطهير چهره صهيونيسم!

به قول رفقای حبس کشیده: "همه چیز با یه سیگار شروع شد!" داستان من و سریال لاست هم، همش تقصیر حسام بود که روز اول گفت اصطلاحات این سریال، خیلی اکتیو هستن. سریال لاست پربیننده ترین سریال قرن اخیر است که 18 نویسنده بر روی داستان پیچیده و جذاب آن کار کرده اند. و تنها نه من به خال لبش مبتلا شدم، کافیست یک جستجو بین وبلاگها کنید تا بفهمید که به هرکه بنگری به همین درد مبتلاست!

من معمولا سعی می کنم از فیلم ها لذت ببرم و بدون پیشداوری سراغ آنها می روم ولی اولین قسمت این سریال برای من عجیب بود. شمشیر برهنه این سریال، نامها و اسامی آن بود که ذهنیت من را خدشه دار کرد. در این سریال، خدای لیبرالیسم و تجربه گرایی یعنی «جان لاک» در قالب نقشی با همین نام به عرصه آمده است و جالبتر اینکه در فصل چهارم متوجه می شویم جان لاک نام خود را به «جِرمی بنتام» تغییر داده است یعنی نام فیلسوفی که منفعت اقتصادی را اصل می داند. تفاوت او با جان لاک در این است که جان لاک مالکیت خصوصی را به علت اعتقاد به لیبرالیسم ولی بنتام بخاطر اصالت منفعت مطرح می کند. جالب تر اینکه در این دوره او دیگر به رهبری رسیده است. نام دزموند(دیوید)هیوم فیلسوف پوچگرای اسکاتلندی که اتفاقا در این فیلم با همین نام و ملیت است توجه مرا بیشتر به خود جلب کرد. «دنیل راسو» نیز زنی مردم گریز و تنها در جنگل است که نامش یادآور فیلسوف جامعه گریز «ژانژاک روسو» است. «میخائیل باکونین» فیلسوف آنارشیست شوروی هم در این فیلم نقشی دارد. نکته اینجاست که عقاید همه این فیلسوفان اومانیست غربی در این سریال، در ظرف زمان و مکان خود کاملا به حق توجیه می شوند.

اسامی غیرمشهور هم جهتدار هستند. مثلا نام «شپرد» رهبر نجات یافتگان، به معنی «چوپان» است و از اسامی حضرت مسیح بوده که مسیحیان گاهی شپرد را به جای کلمه مسیح و یا خدا بکار می برند. صاحبان جزیره ی مرموز، اغلب اسامی یهودی دارند و کسانی که به علت سقوط هواپیما، اتفاقی روی این جزیره فرود آمده اند اغلب مسیحی هستند به جز یک نفر مسلمان و دو نفر چشم بادامی. فرد مسلمان یک شکنجه گر عراقی به نام سعید جراح است(جراح یعنی خونریز) و متولد شهر تکریت(محل تولد صدام) است! اسامی حواریون در بین مسیحیان، ریچال(راحیل مادر یوسف و بنیامین)، سیمون(شمعون)، آرن(هارون)، بن(بنیامین) و ژاکوب(یعقوب، پدر بنی اسراییل) به عنوان رئیس اصلی و پشت پرده صاحبان جزیره عجیب تر از همه بود.

وقتی دیدم ساکنان جزیره با نامهای یهودی که اتفاقا گروهی برگزیده هستند، خطاب به مسافران سرگردان سقوط کرده در این جزیره گفتند: "این جزیره ی ماست نه جزیره شما، شما اینجا هستید چون ما اجازه دادیم"، دیگر نتوانستم خودم را به خوشبینی بزنم! این ساکنان در قسمتهای اول بسیار وحشی و خونریز دیده می شدند ولی به مرور بیننده به این نتیجه می رسد که اتفاقا آنها بسیار انسانهای متمدن، باهوش و نهایتا انسانهای مظلومی هستند که برای نجات خودشان و بشریت در حال تلاش هستند. بعد از قتل عام عمومی ساکنان جزیره در سالهای گذشته، بار دیگر اخیرا مورد هجوم قرار می گیرند که مجبور به مهاجرت و جا به جایی می شوند. صحنه های کوچ این ساکنان اصلی در جزیره خودشان بسیار رقت انگیز است و اجبارا به تنها نقطه امن جزیره یعنی معبد(temple) کوچ می کنند. غول ناشناخته ای هم وجود دارد که بدون علت انسانها را می رباید و می کشد ولی بعد معلوم می شود که فقط یک سیستم امنیتی سالم برای حفظ معبد است. درمورد مکان جزیره هم آنها مطمئن نیستند که جزیره مطلوب آنها همان جا باشد بلکه فقط پیش بینی کرده اند که در آینده این نقطه می تواند باشد و این گونه به آن نقطه رسیده اند و جالب تر این که همه باید به آن جزیره برگردند چون قرار است جنگ بزرگی بین خیر و شر در آن جزیره رخ دهد و... نکاتی از این قبیل مثل اصالت مادر، تولد و خون که از ارکان عقاید یهود است در این فیلم با ظرافت زیادی مورد توجه قرار گرفته است که با بررسی تک تک صحنه ها و دیالوگها می توان یک کتاب نوشت.

مدیریت اجباری جک شپرد بر جامعه نجات یافتگان و رقابت او با جان لاک هم پر از نکات تاریخی است که در این مختصر نمی گنجد. جدال بنیامین و جان لاک برای هدایت جامعه یهودیان هم بی حساب نیست. تکیه کلام بنیامین این است که من همیشه و در همه حال برنامه ای دارم. اوایل مخاطب می بیند که بنیامین، رهبر ساکنان اصلی جزیره، خیلی دروغ می گوید ولی بعد به این نتیجه می رسد که این دروغها فقط برای حفظ جان ساکنان جزیره و یا کل جهان بوده است. «برگزیده بودنِ» آنها توسط یعقوب هم خیلی تاکید می شود.

کسانی که هنوز هم یهودی بودن این سریال را باور ندارند کافی است lost را در گوگل-کتاب جستجو کنند تا بیابند که طی چند دهه اخیر چقدر کتاب منتشر شده که نام لاست در تیتر آنها وجود دارد. البته اغلب این کتابها در مورد سریال لاست نیست بلکه در مورد اقوام ناپدید شده یهود و یا بهشت گمشده آنهاست!

جمله ی مشهوری در امریکاست که می گویند: "همه سینما می روند که با عقاید آن فیلم آشنا شوند ولی یهودیان سینما می روند تا عقاید خودشان را مرور کنند." موج عجیب سریال لاست در دنیا به قدری است که هزاران سایت و وبلاگ و فروم درباره رموز این سریال وجود دارد. کدهای این سریال در تطهیر چهره صهیونیسم بقدری حرفه ای و فراوان است که انسان دوست دارد روزی 100بار بعضی از نویسنده ها و کارگردانانِ خودمان را به خاطر کارنابلدیشان شماتت کند!
منبع

Labels:لطفا برای حمایت از ما از محصولات فروشگاه دیدن کنید:

Copyright by www.3Jokes.com